פיתוח טכנולוגיות מיוחדות "פטל"

פט"ל הינו מרכז פיתוח עסקי חברתי של עמותת מילבת המתמחה באיתור, פיתוח והזנקה של פתרונות טכנולוגיים מתקדמים הנותנים מענה לצרכים של ציבור גדול של אוכלוסיות בעלות צרכים מיוחדים וקשישים בעולם.
אנו מאמינים כי רעיון טוב מגיע מהצורך, מהאנשים שזקוקים לו ואנו במילבת מחוברים לצרכים אלו ונחשפים אליהם ברמה היום יומית.
במהלך ארבע השנים האחרונות, הצמיח מרכז הפיתוח פטל מספר מיזמים שחלקם כבר נמכרים ומסייעים לקהלי היעד. מוצרים אלו החלו את דרכם כרעיון מופשט של פיזיותרפיסטית, של אדם עם טרשת נפוצה, של אדם עם שיתוק המרותק לכיסא גלגלים, מרפא במוזיקה יצירתי, קלינאית תקשורת ואחרים.
פעילות הפיתוח נעשית בשיתוף עם המרכז לחדשנות במשרד הכלכלה, משקיעים עסקיים, הביטוח הלאומי, קרן IVN וגופים נוספים.
פרויקט ממוצע נמשך כשנה מרגע התנעתו ועד לסיום תיק מוצר ומוכנות לייצור סדרתי. צוות פטל אחראי על כל הליך הפיתוח החל משלב גיוס ההון הראשוני, דרך ההסכמים החוזיים, איפיון טכני מלא של הפרויקט, רישום הפטנט, הקמת צוות הפיתוח ועבודה על הפרויקט. בתום התהליך מורכבים מספר דגמים עובדים ותיק מוצר סופי.

ליצירת קשר

אבי רבינוביץ, מנכ"ל פטל 052-7224242, 07-222-30007, avir@milbat.org.il

מיזמי פטל

RISE'N GO

RISE'N GO שפותחה בשיתוף מילבת והמדען הראשי היא מערכת הליכון ממונע אלקטרו- מכאנית מופעלת ע"י מצבר נטען. המערכת מורכבת על הליכון וכוללת שתי ידיות תמיכה מתחת לבית השחי. המשתמש לוחץ על שני כפתורי הרמה העוזרים לו לקום או לשבת בקצב שלו ולגובה האישי. המערכת מתוכננת באופן בטיחותי כך שמרכז כובד המשתמש יהיה תמיד בין 4 הרגליות. מספר המשתמשים בעולם הוא מיליונים רבים וההערכה שכרבע מהם נזקקים לעזרה זו. עם הזדקנות האוכלוסייה שוק זה גדל והולך. 

Heron
מערכת רובוטית קטנה לפתיחה ולסגירה של דלתות באמצעות אפליקציה סלולרית

המערכת נותנת עצמאות לאנשים בכיסאות גלגלים, לקשישים ולהורים עם עגלות תינוקות, ומספקת פתרון נגישות לאנשים שאינם יכולים לפתוח דלתות כבדות ודלתות בעלות מחזיר קפיצי.

פתרון זול ומהיר להנגשת דלתות פנים וחוץ: התקנה פשוטה ללא חיבור לחשמל, מופעל באמצעות סוללות, לא משפיע על השימוש הרגיל בדלת.

 

מוביליטי
מנגנון מדרך רגליים נייד, אותו ניתן לחבר באופן זמני לכפות הרגליים כתחליף לרגליות של כיסא הגלגלים. 

המוביליטי הינו פתרון עבור אנשים עם מוגבלויות וקשישים המתניידים בכסאות גלגלים, המשפר את יכולת התמרון והנגישות במקומות צפופים, ומאפשר תנועתיות רציפה של הגפיים התחתונות.
פירוק זמני של רגליות כסא הגלגלים והשימוש במוביליטי מקטין את קוטר ציר הסיבוב, מאפשר להתקרב לרהיטים שאינם נגישים בחלקם התחתון ולהפעיל את הגפיים התחתונות – תוך שמירה על בטיחות כפות הרגליים ושמירה של מנח ישיבה יציב ותקין.
אבי הרעיון הוא אדם עם מוגבלות קשה, המאובחן בטרשת נפוצה. הפיתוח נעשה בסיוע הרשות לחדשנות, ואנו נמצאים בסבב גיוס נוסף לייצור ומכירות בעולם.

 

 find IT
מערכת שמסייעת לאנשים עם ירידה בזכרון לאתר בקלות חפצים יום יומיים ברחבי הבית

מערכת שמסייעת לאתר בקלות חפצים יום יומיים (משקפיים, מפתחות וכו') ברחבי הבית.
ממשק ההפעלה פשוט והותאם במיוחד עבור קשישים, אנשים עם ירידה בזכרון (על רקע דמנציה, פגיעות ראש), אנשים עם מוגבלות שכלית וכבדי ראיה.
המערכת כוללת פאנל המחובר לקיר שיש בו שישה לחצנים נגישים ו- 6 יחידות קצה שניתן לחבר לחפצים השונים על פי בחירה.
השימוש פשוט: לוחצים על התמונה של החפץ, ויחידת הקצה המוצמדת לחפץ המבוקש מצפצפת.
ניתן להתאים לשימוש אישי ולכייל את המערכת בהתאם לחפצים הרצויים, התקנה מהירה, לא נדרש חיבור לחשמל, פועלת בטווח גדול גם מבעד קירות.

מערכת אורגנומדיה
מערכת מולטימדיה ממוחשבת לאנשים עם מוגבלויות בני כל הגילאים ולקשישים

מאפשרת לאנשים עם מוגבלויות בני כל הגלאים ולקשישים לתרגל ולשפר יכולות מוטוריות, חברתיות וקוגניטיביות באמצעות נגינה ומשחק, לצפות בסרטים ולקיים שיחות וידאו עם בני משפחה וחברים.
האורגנומדיה מצויה בשימוש במסגרות רבות ברחבי הארץ כדוגמת מוסדות חינוך המיוחד, מחלקות שיקום, מרכזי יום ומעדוני קשישים, דיור מוגן ועוד.
המערכת מהווה כלי טיפולי לאנשי מקצוע מתחומי הבריאות, החינוך והמוסיקה ומאפשרת בניית תוכניות טיפול, שליטה על מאפייני נגישות, הפקת דוחות הערכה.

 

מערכת אורגנומדיה לייט
מערכת מולטימדיה ממוחשבת הכוללת רק מקלדת ותוכנה ומיועדת לאנשים עם מוגבלויות בני כל הגילאים ולקשישים

מאפשרת לאנשים עם מוגבלויות בני כל הגלאים ולקשישים לתרגל ולשפר יכולות מוטוריות, חברתיות וקוגניטיביות באמצעות נגינה ומשחק, לצפות בסרטים ולקיים שיחות וידאו עם בני משפחה וחברים.
האורגנומדיה מצויה בשימוש במסגרות רבות ברחבי הארץ כדוגמת מוסדות חינוך המיוחד, מחלקות שיקום, מרכזי יום ומעדוני קשישים, דיור מוגן ועוד.
המערכת מהווה כלי טיפולי לאנשי מקצוע מתחומי הבריאות, החינוך והמוסיקה ומאפשרת בניית תוכניות טיפול, שליטה על מאפייני נגישות, הפקת דוחות הערכה.
יש להתקין את התוכנה במחשב ולחבר אליו את המקלדת.  

 

Key box
מערכת להפעלת מקלדת ועכבר בעזרת מתגים חיצוניים

מערכת ייחודית המאפשרת לאנשים עם מוגבלות להפעיל מקלדת, ולשלוט על כל תנועות ולחצני העכבר באמצעות מתגים חיצוניים.
הערכה כוללת תוכנה וקופסת מיתוג שניתן לחבר אליה עד 6 מתגים אישיים וניתן להתאמה לכל משתמש: קביעת משך לחיצה מינימלי להפעלת המתג, קביעת משך הלחיצה בו יופעל המתג, קביעת מהירות תזוזת הסמן בעת הפעלת העכבר, אפשרות שליטה על ארבעת כיווני העכבר באמצעות שני מתגים בלבד ועוד.
כל ההגדרות נשמרות גם עם ניתוק המערכת מהמחשב או העברה למחשב אחר. המערכת אינה מצריכה עבודה עם תוכנות משלימות או מקלדת וירטואלית, ולא מקור מתח חיצוני.