מתקני פנאי

במילבת-שיבא מגוון של מתקני משחק ופנאי מונגשים, שמאפשרים לכל אחד ליהנות ולתרגל מיומנויות קוגניטיביות, פיזיות וחברתיות.
פיתוח המשחקים נעשה על ידי צוות מילבת-שיבא ומתנדביו- ממקצועות ריפוי בעיסוק, פיזיותרפיה, קלינאית תקשורת, עיצוב מוצר ומקצועות ההנדסה.

קהלי היעד

המתקנים מיועדים לאנשים עם טווח רחב של גילאים ולקויות.

ניתן להשתמש בהם בבית, וכן במסגרות טיפול וחינוך מיוחד; מרכזי שיקום; דיור מוגן, מועדוני גמלאים, מרכזי יום לקשיש; מסגרות דיור בקהילה, מועדונים לאנשים עם מוגבלות שכלית התפתחותית ועוד.
הצוותים הטיפוליים במסגרות משתמשים במתקנים המיוחדים הללו בעבודתם היום יומית, בטיפולי הריפוי בעיסוק, במסגרת פעילות תעסוקתית, בפעילות פנאי וחברה, בטיפול במוסיקה ועוד.

השימוש במתקנים מעניק אפשרויות טיפול מגוונות, ומגביר את המוטיבציה של המטופלים להיות פעילים.
צוות מילבת-שיבא מעניק הדרכה לצוותים במוסדות על אופן השימוש במתקנים ושילובם בתוכניות הטיפול המתקיימות במקום, תמיכה טכנית וביצוע התאמות נגישות מיוחדות במידת הצורך כמענה לצרכי המשתמשים.

ברחבי הארץ  הוקמו חדרי פנאי במחלקות שיקום, בתי ספר ומרכזי יום הכוללים את מתקני הפנאי של מילבת.

לקבלת הצעת מחיר :

עמדות פעילוּת אינטראקטיביות

בעמדה משולבים משחקים מותאמים שפיתחה מילבת. העמדה נגישה לשימוש ללא תלות בצוות המטפל, היא בנויה כשולחן משופע, גובהה נוח לאנשים בכיסא גלגלים והמִשחקים שבה מהווים חלק מובנה ובלתי-נפרד ממנה וזמינים תמיד לשימוש הדיירים.
גולת הכותרת של העמדה היא ללא ספק מחשב הלוח הגדול שמוטמע בה ומאפשר להפעיל מגוון אינסופי של אפליקציות משחק לתרגול מיומנויות מגוונות כגון כתיבה, קריאה, פתרון בעיות, מיון, התאמה, קשר בין סיבה ותוצאה ועוד וכן משחקי חשיבה לתכנון מהלכים ותנועה ולתרגול שפתי יחד עם תרגול של טווחי תנועה, מוטוריקה עדינה ועוד.
העמדה מתוכננת יחד עם הצוות המקצועי של המסגרת ,ובהתאם לדרישותיו.

חושבים פלוס

משחק לתרגול של יכולות קוגניטיביות ואסטרטגיות חשיבה לצד פעילות ידנית עדינה. במשחק לוח שבו על המשתמש להניע ולסדר ידיות צבעוניות בהתאם לדגמים נתונים. ניתן לגוון את הפעילות באמצעות שינוי של סדר הכפיסים הצבעוניים שבצִדי הלוח.

זיכרון מגנטי

משחק לתרגול של יכולות קוגניטיביות של תכנון, זיכרון ומוטוריקה עדינה באמצעות הנעת כדוריות מתכת במבוך וסידורם במקומות המסומנים. המשחק בטיחותי למשתמש ולא ניתן להוציא מתוכו את הכדוריות הקטנות.

מחשבת

משחק לתרגול של יכולות קוגניטיביות של אסטרטגיות חשיבה, תכנון, פתרון בעיות ומוטוריקה עדינה באמצעות הנעת ידיות עץ גדולות למיקום הנכון במרחב המשחק. ניתן לשנות את זוית לוח המשחק כדי לשלב גם תרגול של טווחי תנועה בגפיים העליונות, חיזוק שרירים ועבודה נגד כוח הכובד.

פאזלים

פאזלים בדוגמאות שונות, לתרגול של יכולות קוגניטיביות של אסטרטגיות חשיבה, תכנון, פתרון בעיות ומוטוריקה. לכל אחד מחלקי הפאזל מחוברת ידית אחיזה המאפשרת לאחוז את החלקים ללא שימוש בתנועות עדינות של האצבעות.
ניתן לשחק ברמות קושי שונות באמצעות שימוש בכרטיסים בגדלים שונים ובהרכבת החלקים ללא שימוש בכרטיסים.
ניתן להזמין גם פאזל גדול עם ידיות, שנבנה על-פי תמונות בהזמנה אישית.

פיסול בצינורות

משחק לתרגול של יכולות קוגניטיביות ומוטוריות באמצעות בניית דגמים נתונים מחלקי צינורות. למשחק מצורפות כרטיסיות נגישות וברורות, לבנייה לפי דגמים המדורגים ברמת הקושי.

משחק ה-15

משחק לתרגול של יכולות קוגניטיביות, תכנון ותפיסה מרחבית באמצעות סידור הספרות שבלוח המשחק לפי סדר עולה.
המשחק נגיש, ומותאם גם למשתמשים עם לקויי ראייה, קושי במיומנויות של מוטוריקה עדינה ועוד.

דומינו

משחק הדומינו האהוב בגרסה מוגדלת ונגישה. אבני הדומינו גדולות, נוחות לאחיזה וניתן להציבן בקלות על השולחן. הסימון על חלקי הדומינו גדול ובולט, ניתן למישוש ומתאים לאנשים עם קושי בראייה ולאנשים עם קושי במוטוריקה עדינה.

סודוקו

משחק סודוקו גדול, המתאים לאנשים עם קושי בראייה ולאנשים עם קושי במוטוריקה עדינה.
המשחק אינו דורש מיומנות כתיבה. המשחק מסייע תרגול של יכולות קוגניטיביות כגון תכנון, בקרה, סריקה שיטתית ויכולות מוטוריות שונות. ניתן להזמין דגמים שונים בדרגות קושי שונות.

דגמי גומיות

משחק ייעודי לשיפור מיומנויות של מוטוריקה עדינה ומיומנויות קוגניטיביות כמו בקרה ומנייה.
למשחק מצורפות כרטיסיות של דגמים שונים לעבודה מובנית בדרגות קושי שונות.

דמקה הברגה

משחק דמקה מיוחד, לתרגול של תנועות הברגה.

מגדל אטבים

משחק לתרגול מיומנויות מוטוריות עדינות וגסות של היד וכן תרגול מיומנויות קוגניטיביות שונות בהתאם לצורת המשחק הנבחר (חיבור אטבים, טבעות או גומיות אל זרועות המשחק).

מקל מטפס

מתקן לתרגול חגורת הכתפיים על-ידי הרמת מוט משלב לשלב. ניתן לשנות את זווית המתקן  ולבצע את התרגול במנחים שונים של חגורת הכתפיים.