אודות עמותת מילבת

מילבת היא עמותה ציבורית ללא כוונת רווח (ע"ר), שפועלת משנת 1981 בכל רחבי הארץ על מנת להעניק את הזכות ואת האפשרות לכל אדם עם מוגבלות, בכל גיל, ליהנות מעצמאות מרבית באמצעות סביבה טכנולוגית מותאמת.
עמותת מילבת היא הגוף המוביל בישראל, שמשלב בין ידע שיקומי ובין ידע טכנולוגי, ומעניק מכלול שירותים שמסייעים לשפר את התפקוד ואיכות החיים של אנשים עם מוגבלויות וקשישים.
באמצעות שימוש באביזרי עזר ובטכנולוגיות מיוחדות, יכולים ילדים, מבוגרים וקשישים עם מוגבלות להגשים את שאיפותיהם ולבצע בכוחות עצמם פעולות (קטנות כגדולות) שחשובות להן:
אדם לאחר אירוע מוחי עם שיתוק בחצי פלג גוף מצליח להכין ארוחה, צעירה שנפצעה בתאונת דרכים ומרותקת לכסא הגלגלים יכולה להמשיך לטפל בתינוקה, ילד עם שיתוק מוחין (CP) יכול להפעיל את הטאבלט שלו ועוד.

עמותת מילבת נוסדה על ידי פרופ' רפי רוזין ז"ל שהקים וניהל את מערך השיקום בבית החולים שיבא תל השומר ועל ידי פרופ' מרדכי שני, ועל ידי המהנדס דני ברק שניהל במכון ויצמן את מחלקת השירותים המדעיים.
מאז ועד היום, אנו ממשיכים את מורשתם ואת חזונם של מייסדי מילבת, ומעניקים מגוון שירותים:
• מפעילים מרכז ייעוץ ומידע מקצועי כדי שכל אדם יוכל לדעת אילו אביזרים מצויים בארץ ובעולם, ולעשות את הבחירה הנכונה מתוך המגוון העצום. צוות רב מקצועי הכולל מרפאים בעיסוק, קלינאי תקשורת ופיזיותרפיסטים מעניק ייעוץ לבחירת אביזרי העזר כמענה לבעיה התפקודית של כל אדם. השירות כולל מתן מידע על האביזרים הקיימים (מוצרים מסחריים ופיתוחים מיוחדים של מילבת), עזרה בבחירת האביזר המתאים, התנסות אישית ומידע היכן ניתן להשיגו.
• הייעוץ ניתן לגבי כל תחומי התפקוד: התאמת כסאות גלגלים ואביזרי ניידות, טיפול אישי, תקשורת, פנאי, מחשבים, נגישות, מניעת פצעי לחץ ועוד ועוד.
• השירות ניתן בשפות שונות באמצעות מפגש אישי במרכז מילבת המצוי בבית החולים תל השומר, במסגרת ביקורים של נציגי מילבת במוסדות בכל רחבי הארץ, ביקורי בית. כמו כן ניתן להתייעץ עם הצוות המקצועי עם בטלפון ובמייל.
• במקרים שבהם לא קיים כל פתרון מסחרי המתאים לצורכי הפונה, מופנה האתגר לצוות מתנדבי מילבת אשר מפתחים בהתנדבות את אביזר העזר הנדרש המותאם באופן אישי לצורכי האדם.
• בנוסף לפיתוח אביזרים בהתאמה אישית, פועל במילבת גם מרכז לפיתוח טכנולוגיות ואביזרים שבו מפותחים אביזרי עזר, אמצעי טיפול ופנאי המיועדים לשימוש במסגרות בריאות, רווחה וחינוך מיוחד. האביזרים מפותחים כמענה לבעיות וצרכים שמאופיינים על ידי הצוותים הטיפוליים.
• במסגרת המיזם העסקי-חברתי פטל של עמותת מילבת, מפותחים מוצרים חדשניים המיועדים לשיפור איכות חייהם של אנשים עם מוגבלות וקשישים ברחבי העולם.
על מנת לשתף בידע הרב המצוי במילבת:
• הוקם מאגר המידע האינטרנטי הלאומי "עזרים" המספק מידע מפורט בשפות עברית, רוסית וערבית על יותר מ-17,900 אביזרי עזר מכל רחבי העולם.
• מופעל מרכז הדרכה והסברה שבמסגרתו מופעלים בכל רחבי הארץ דוכני הדגמה באירועים בקהילה; ניתנות הרצאות לקבוצות של אזרחים ותיקים, אנשי מקצוע, מתנדבים, בני משפחה; מועברות סדנאות והדרכות לצוותים רב מקצועיים, סטודנטים, מטפלים. הפעילות מוצעת בשפות שונות, ומותאמת באופן אישי לקהל המשתתפים.
בנוסף לכך, אנו יוזמים ומקיימים ברחבי הארץ פרויקטים מיוחדים בשיתוף עם עמותות וארגונים, הביטוח הלאומי, מחלקות רווחה ברשויות המקומיות, ג'וינט ישראל, משרדי ממשלה, גופים עסקיים ועוד.

קהלי יעד

שירותי מילבת ניתנים בכל רחבי הארץ בשפות שונות ומסתייעים בהם:
• ילדים, בני נוער ומבוגרים עם מוגבלות;
• נכי צה"ל;
• קשישים המתמודדים עם ירידה תפקודית בשל הגיל או עקב מחלה זמנית או קבועה;
• בני משפחות ומטפלים;
• אנשי מקצוע וסטודנטים מתחום הבריאות, הרווחה, החינוך והעיצוב;
• בני נוער ללא מוגבלות (במסגרת תכנית חינוכית לעידוד חשיבה חברתית- טכנולוגית לשיפור החיים של אנשים עם מוגבלות);

 

מתנדבי מילבת

בפעילות מילבת מעורבים כ-600 מתנדבים מתחומי הנדסה ואלקטרוניקה, בריאות, מחשבים, כספים, עיצוב, משפט, שיווק ועוד. אנשים פרטיים בני כל הגלאים, וכן קבוצות של חיילים ועובדים מארגונים מובילים בארץ.
אנו גאים שבין מתנדבי מילבת נמנים גם אנשים עם מוגבלות ובני משפחותים שבעבר הסתייעו במילבת, והחליטו להצטרף כדי לתרום מהידע המקצועי ומניסיונם האישי ולסייע לאנשים אחרים.

במהלך השנים זכתה מילבת להכרה מקצועית ולהערכה רבה בקרב אנשי מקצוע, גופים ציבוריים רבים ומרבבות האנשים שנעזרו בשירותיה. עמותת מילבת התכבדה לקבל את "אות הנשיא למתנדב", פרס יושב ראש הכנסת, מגן שר הבריאות ועוד פרסים רבים נוספים על נחישותה ופעילותה לשיפור חייהם של אנשים עם מוגבלויות שונות, על חשיבה יצירתית ומאמץ בפיתוח ויצור טכנולוגיות לאנשים עם צרכים מיוחדים.

אנו מזמינים גם אותך ליצור קשר כדי לסייע ולהסתייע בפעילות עמותת מילבת.