לגעת בצלילים

פרויקט "לגעת בצלילים" לכבודו של יצחק פרלמן

מוזיקה מאפשרת להגיע ללבבות של ילדים בכלל ולילדים עם מוגבלויות בפרט, ויוצרת הזדמנות לפעילות חברתית משותפת בין ילדים עם וללא מוגבלות. בנוסף, במסגרות של החינוך המיוחד, המוזיקה מהווה אמצעי לטיפול (מוטורי, רגשי וחברתי), להבעה וליצירת תקשורת.
לעיתים קרובות, המוגבלות השכלית והפיזית לא מאפשרת לילדים לקחת חלק פעיל בפעילות, לאחוז בכלי הנגינה בידיהם, לבצע את הפעולות הנדרשות כדי לנגן באופן עצמאי וליהנות. לרבים מהם, לא ניתנת מעולם ההזדמנות להחזיק ולגעת בכלי נגינה אמיתיים מתוך חשש שיקלקלו אותם.
במסגרת הפרויקט "לגעת בצלילים" שניתנה לנו הזכות לקיים בעזרת תרומתו של מר יצחק פרלמן, אנחנו מלווים בתי ספר בחינוך המיוחד ויוצרים התאמות נגישות מיוחדות בכלי נגינה בהתאם למוגבלות הילדים, מפתחים כלי נגינה ייחודיים, יוזמים אירועי מוזיקה בשיתוף מתנדבים מהקהילה ועוד.
"הפרויקט הזה הוא אתגר גדול עבורנו וצריך להשקיע בו מחשבה רבה בגלל כל המגבלות הטכנולוגיות. כולנו תמימי דעים שזאת מטרה שעבורה צריך להתאמץ במיוחד, לפתוח את הראש ואת הלב כדי שהילדים מהחינוך המיוחד יוכלו ליהנות ממוזיקה על כל גווניה וזאת משום שמגיע להם, ולנו זאת גם זכות וגם חובה לסייע להם".
יהודה קרבצ'יק מתנדב מילבת-שיבא וראש קבוצת מתנדבי מילבת-שיבא במפעל מל"מ התעשייה האוירית.
אנו מזמינים אנשים נוספים לתרום ולהצטרף לפעילות כדי שנוכל לסייע לילדים עם מוגבלויות הלומדים בגנים ובבתי ספר נוספים ברחבי הארץ.