לתאילנד באהבה

עמותת מילבת החלה לאחרונה בפעילות בינלאומית, כדי לשתף את הידע הרב שלה ולהפיצו לטובת אנשים עם מוגבלות ברחבי העולם. במסגרת הפעילות, מילבת מפעילה בשנה האחרונה שלוחה של העמותה בתאילנד.שלוחת מילבת פועלת למיסוד שיתופי פעולה עם הממשל התאילנדי ועם ארגונים מקומיים העוסקים בשיקום ומתמקדת במספר נושאים:

  • להציע את הידע והניסיון של מילבת-ישראל לארגונים העוסקים בשיקום אנשים עם מוגבלות, על מנת שיוכלו להעניק שירותים במודל הפעילות של מילבת.
  • ליצור הזדמנויות עסקיות למרכז הפיתוח של מילבת –ישראל לצורך פיתוח ושיווק הטכנולוגיות שמפותחות לאנשים עם מוגבלות. 
  • לסייע להקים בתאילנד מאגר מידע לאומי, הדומה לאתר "עזרים" הישראלי, בנושא טכנולוגיה מסייעת ושירותים לשיפור התפקוד של אנשים עם מוגבלויות וקשישים.
  • לשתף את הציבור הרחב ואת המגזר הפרטי בידע הקשור לעיצוב אוניברסאלי, ולסייע בשיפור הנגישות של הסביבה הציבורית והמסחרית בתאילנד.

תערוכת Thailand Friendly Design EXPO

תערוכת Thailand Friendly Design EXPO  היא תערוכה בינלאומית של אביזרי עזר, תיירות וסביבה נגישה לקשישים ולנכים, שתתקיים זו השנה השנייה ברציפות בבנגקוק. 
התערוכה הנה יוזמה של עמותת Friendly Design For All  התאילנדית, בראשותו של מר Krisana Lalai, מגיש טלוויזיה וותיק  שרותק לפני כ-20 שנה לכיסא גלגלים בעקבות תאונה ומאז מקדם את נושא הנגישות בממלכה ואת פיתוח שוק אביזרי העזר, כחלק מרצונו לסייע לתאילנד להפוך למדינה נגישה ויותר ידידותית לכל אזרחיה ומבקריה.
בתערוכה יוצגו אביזרי עזר מתאילנד ומשאר מדינות אסיה, יתקיימו אירועים רבים סביב הנושא וביניהם ימי עיון מקצועיים, הופעות של אמנים עם מוגבלויות ותחרות "Friendly Design Miss Thailand". ראש ממשלת תאילנד וסגנו הוזמנו לכבד בנוכחותם את טקס הפתיחה ולחנוך את התערוכה. אליהם יתלוו שרי ממשלה, אישי ציבור ואנשי מקצוע בכירים, הקרובים לתחום השיקום בתאילנד.
עמותת מילבת הוזמנה להשתתף בתערוכה ע"י מר Krisana Lalai, זאת לאחר שהתרשם מפועלה בישראל ומרצונה לשתף פעולה עם גורמים שיקומיים בתאילנד ושכנותיה – הן בהפצת המודל השיקומי שלה והן במציאת שותפים עסקיים לפיתוח ושיווק מוצריה. 

ביתן מילבת יוקדש ל-3 תחומים מרכזיים של פעילותה:

  • תצוגת אביזרי עזר שמיוצרים בהתאמה אישית ע"י מתנדבי מילבת.
  • תצוגת מוצרים מסחריים שמפותחים במרכז הפיתוח פטל שבמילבת.
  • המחשת תהליך הייעוץ המקצועי שניתן בישראל, ע"י ייעוץ אישי למבקרי התערוכה בעזרת מערכת ממוחשבת ייחודית למיפוי לחצים, שמשפרת את איכות הישיבה של משתמשי כיסאות גלגלים.
שיתוף פעולה עם ארגון RICD

לביתן עמותת מילבת בתערוכה יתלוו נציגי פרויקט כיסאות הגלגלים של הארגון התאילנדי RICD. ארגון זה, שמקום מושבו בצ'יאנג מאי, מקיים במסגרת מרכז השיקום שלו פרויקט ייחודי, שבו משופצים מדי שנה אלפי כיסאות גלגלים שנתרמים לתאילנד ממקומות שונים בעולם ואלו מופצים על ידו בחינם לכל נזקק, ברחבי הממלכה ובמדינות השכנות. 
במסגרת שיתוף הפעולה שנרקם בין מילבת ל-RICD, נציגים טכניים של הארגון ישתתפו בסדנת הכשרה מיוחדת שתועבר להם בצ'יאנג מאי על ידי צוות מומחי ההושבה מעמותת מילבת. 
בנוסף, במהלך ימי התערוכה יאיישו את דוכן מילבת נציגים טכניים של הארגון, וביחד עם צוות המומחים ממילבת יבצעו שינויים והתאמות לכיסאות הגלגלים של מבקרי התערוכה, שיצטרפו להדגמת תהליכי הייעוץ המקצועי בתחום ההושבה.

יצירת קשר

לקבלת מידע נוסף ניתן לפנות אל נציג מילבת המקומי בתיאלנדאודי פולק – מומחה בנגישות ועיצוב לאנשים עם מוגבלות                    טלפון:   7752 252 62 (0) 66+
Line ID: udiarch
דוא"ל:   udi@milbat.org.il

ראיון (בתאילנדית) עם אודי פולק

https://www.the101.world/thoughts/udi-pollak-interview/