סיפורים אישיים

פעילות מתנדבי מילבת זוכה להערכה מקצועית רבה בקרב רבבות האנשים שהסתייעו בשירותיה.
הכירו את המתנדבים המופלאים שלנו

אנו מזמינים גם אותך להתנדב בעמותת מילבת ולתרום מהידע ומניסיון שלך.

אלכס רותם

שמי אלכס רותם ואני מתנדב במילבת יותר מ-15 שנים.
אתחיל מהסוף, אני לא יודע אם יש סיפוק גדול יותר מאשר לשמוע כמתנדב את המשפט:
"אם לא היינו פוגשים אותך, הבן שלנו לא היה יכול להתגייס לצבא" זו התמצית המזוככת של העשייה והנתינה של מתנדבי מלבת ולשם כך אנחנו פועלים.
עשייה מיוחדת שנחרט בליבי היתה כאשר לפני כשנה וחצי נשלחתי כמתנדב מטעם מילבת אל משפחה שבנה מאובחן ב C. P. QUADRIPLEGIA (שיתוק מוחין).
המשימה שהוגדרה ע"י הצוות המקצועי של מילבת היתה, לבדוק אפשרות לייצר מתקן עזר לבחור צעיר בגיל 18 שרוצה מאוד כמו בני גילו להתגייס לצה"ל.

ארז כהן

שמי ארז כהן ואני בן 52 מפתח תקווה, עובד הייטק שעדיין מחפש לפתח משהו שיעשה להרבה אנשים טוב.
עבודת ההתנדבות הראשונה שלי במילבת היתה לאפשר לאישה שבגלל מחלה נפגעה ברגליה, לחזור להפעיל מכונת תפירה ולהמשיך להתפרנס מעבודתה כתופרת. פיתחתי עבורה מתקן מיוחד שבאמצעותו היא יכולה להפעיל את מכונת התפירה בעזרת הירכיים, ולא עם דוושות הרגליים.
הסיפוק הגדול שלי היה לראות אותה תופרת שוב, ולשמוע אותה אומרת לבעלה שצריך לתלות מחוץ לבית שלט "תופרת" כי היא יכולה לחזור לעבוד.
ההתנדבות במילבת נותנת לי סיפוק שהידע שלי יכול לגרום לאנשים לתפקד ולהרגיש טוב עם עצמם. אני ממליץ מאוד לכל אחד להתנדב. ההתנדבות במילבת נותנת סיפוק הרבה יותר מדברים חומריים אחרים, נפגשים ועובדים עם בעלי מקצוע מתחומים רבים ורואים רעיונות יפים ופשוטים לפתרון בעיות יום יומיות. 

ארנונה רוזין

כבר שנים רבות אני מתנדבת במילבת, ומתעדת את כל האביזרים המיוחדים שמפותחים בהתאמה אישית על ידי המתנדבים.
המפגש שלי הוא עם התוצאה בלבד. אמנם אין לי קשר ישיר עם אנשים הפונים לקבלת עזרה ממילבת או עם הבעיות ועם הדרך לפתרונן, אולם זאת עדיין חוויה מיוחדת במינה: לראות את הפתרונות הפשוטים, שבא לאמר: "וואו, איך לא חשבו על כך קודם!" ולדעת על הזמן, תשומת הלב, והדמיון שהושקעו בהם, מאד מרגש אותי בכל פעם. וכיון שבמקצועי הייתי מעצבת גרפית אני שמחה שביכולתי לתרום מהידע שלי בעבודה.
בנוסף, למילבת יש נקודה חמה במיוחד בלבי כוון שבעלי, זכרו לברכה, פרופ' רפי רוזין הקים את מילבת ואני שמחה שאני יכולה ללכת בדרכו ולו במעט.

אסנת יחזקאל-להט

שמי אסנת יחזקאל-להט ואני סטודנטית ללימודי מחקר מקדים לקראת כתיבת דוקטורט בחוג לאנתרופולוגיה באוניברסיטת חיפה. נוסף לכך אני עובדת כעורכת לשון, מנחת קבוצות ומחנכת למיניות בריאה.

אני מעורבת בפעילויות רבות של עמותת מילבת, ומתנדבת בה כבר 21 שנה – מאז היותי בת 22. תרומתי הגדולה כמתנדבת היא כעורכת מידעון מילבת, פעילות שבמסגרתה יש לי העונג לפעול יחד עם מתנדבים ומתנדבות נוספים לשם הפקת המידעון. כמו כן כמחנכת למיניות אני מייעצת לגברים ונשים עם מוגבלות פיזית קשה בתחום של טכנולוגיה מסייעת לשיפור תפקודם המיני.
ההתנדבות במילבת מעניקה לי תחושת שייכות לבית חם ולצוות נהדר ומקצועי של העובדים והעובדות ושל המתנדבים והמתנדבות מכל רחבי הארץ.

יונה בלזברג

שמי יונה בלזברג ואני מתנדב בעמותת מילבת יותר מ-25 שנים. ההתנדבות במילבת מאפשרת לי לפגוש אנשים עם צרכים מיוחדים ולשמוע את הבעיות שלהם, לתכנן ולבנות עבורם אביזרי עזר מיוחדים תוך שימוש בידע הטכני ובתחום טכנולוגיה תעופתית שרכשתי בעבודתי באל על.
ההרגשה נפלאה לראות את החיוך של האנשים כאשר הם יכולים לבצע את הפעולות שעשו לפני הפגיעה בתפקודם, או לראות תינוקת שיכולה להחזיק בקבוק חלב.
אני מלווה רבים מהאנשים הללו ואת בני משפחתם במשך שנים רבות, וממשיך כל העת לסייע להם ולפתח עבורם עוד ועוד אביזרי עזר מיוחדים.

אבינועם שור

לפני 15 שנה, החלטתי שהגיע הזמן להתחיל קריירה שלישית ולהגשים את שנפשי תמיד חפצה. מקום בו אוכל להרגיש שאני תורם מיכולתי לאנשים אחרים, שמשלב בין אנשים טובים, יצירתיות והמון תחושת סיפוק אישי, והתחלתי את דרכי במילבת.
מאז ועד היום אני שם, כל יום, מחכה לאתגר הבא שאוכל לפתור ולסייע לעוד אדם לחייך ולהקל את שגרת חייו.
מצאתי את עצמי מפתח משחקים לילדים עם צרכים מיוחדים וגורם להם להרבה צחוק ועניין נוספים; מסייע למפעלים מוגנים ומאפשר לאנשים עם מגבלות להגביר את תפוקתם ולהנגיש את סביבתם ופותר אתגרים הנדסיים עם מרפאים בעיסוק ופיסיוטרפיסטים.
אחד מהמקרים שזכורים לי ביותר הוא שהצלחתי לסייע לנכה צהל להגשים חלום לנסוע לטייל באפריקה לבד למרות הצורך שלו לעמוד מספר שעות ביום. פיתחנו מערכת ניידת שתאפשר לו לעמוד במהלך הטיול ללא סיוע חיצוני.
אני מציע לכל אדם שמגדיר עצמו מקורי, בעל יוזמה, חוש טכני ואהבה לאדם לבוא ולהצטרף אלינו.

avinoan