פיתוח אביזרים בהתאמה אישית

במילבת מתקבלות פניות מאנשים עם מוגבלויות ומקשישים שאינם מוצאים בשוק המסחרי אביזר עזר מתאים העונה לבעייתם התפקודית.
הצוות הפארה רפואי שבמילבת בוחן ומאפיין את הפנייה, ומעבירה לטיפול המתנדבים הטכנולוגיים של מילבת.
המתנדבים נפגשים עם הפונה בביתו או במוסד שבו הוא מטופל, ומפתחים עבורו בהתאמה אישית את האביזר המתאים לו.
אביזרי העזר שמפותחים נמסרים לאדם רק בעלות ההוצאות – כל עבודת הפיתוח והתכנון נעשית בהתנדבות מלאה.
מדי שנה מפותחים במילבת מאות אביזרי עזר, משחקים וכלי נגינה ייחודיים, שבהם מושקעים שעות עבודה רבות עד להתאמתו המלאה לצורכי הפונה.
כל פיתוח הינו ייחודי, בלעדי ועונה על בעיה תפקודית אישית, שלולא התערבות מילבת לא היתה זוכה לפתרון.
במקרים רבים מלווים המתנדבים באופן קבוע ולאורך שנים משפחות, גנים, בתי ספר, מוסדות שיקום ומוסדות המטפלים בקשישים ומפתחים כמענה לצרכים המאופיינים על ידם אביזרים מיוחדים.

קהלי היעד:

ילדים ועד קשישים מכל רחבי הארץ ומכל קשת החברה הישראלית.
אנשי מקצוע שעובדים במחלקות שיקום, מרכזי יום לקשיש, גנים ובתי ספר שבחינוך המיוחד ועוד.

הפעילות נעשית על ידי מתנדבי מילבת

נשמח לסייע, ולפתח אביזרים מיוחדים גם עבורך

דוגמאות לאביזרים שפותחו בהתאמה אישית על ידי המתנדבים 
כתיבה במחשב בעזרת "אצבע"

"נפצעתי באוקטובר 2014 בסופת השלגים בנפאל, וכתוצאה מכך כרתו לי את חמשת אצבעות כף ידי הימנית – היד הדומיננטית שלי. אחד הדברים מהם חששתי זה מה יהיה עם הכתיבה במחשב במסגרת עבודתי כרואה חשבון ובחיי היום יום.
בעזרת מילבת וצוות המתנדבים שהכינו עבורי כפפה מיוחדת שאליה מחוברת "אצבע" שהודפסה בתלת ממד פתרתי את הבעיה. היום אומרים לי שאני מקליד יותר מהר מאנשים אחרים שיש להם שתי ידיים".
רועי פתאל מירושלים

התאמת כסא עם משענת לאופניים

ילד בן 6 עם שיתוק מוחין, שלומד בגן חינוך מיוחד לימן ברמלה, יכול כעת לרכב על האופניים עם החברים. בכיתת הגן שלו כמעט כל הילדים רוכבים על אופניים והוא מאוד רצה לרכב כמו כולם. הקושי העיקרי שלו היה לייצב את האגן על האופניים ולהשאיר את הרגליים על הפדלים. בעזרתו של מתנדב מילבת, נבנו תמיכות מיוחדות לאופניים, ובעזרת טיפול צוות הפיזיותרפיה בגן הוא הצליח לראשונה בחייו לרכב על האופניים לבד.

תקשור מחדש בעזרת אביזר מיוחד

"אני יכולה שוב להתקשר, להשתמש בפייסבוק שלי ולהיות בקשר עם המשפחה והחברים. בזכות מילבת החיים שלי השתנו לגמרי. כמו בין לילה ויום. האביזר שהכינו לי העניק לי עולם חדש לגמרי וכעת אני יכולה שוב להשתמש בסמרטפון שלי לבד"
אישה בת 60 שנאלצה לעבור באופן פתאומי קטיעה של ארבעת הגפיים בגלל חיידק טורף.

סטיילוס מקל פה המאפשר הפעלת מכשירים

סייענו לנערה בת 15 ממזרח ירושלים שנפצעה באופן קשה ונותרה משותקת בארבעת הגפיים. בעזרת האביזרים השונים שהוכנו עבורה, היא יכולה כעת באמצעות שימוש במקל פה להפעיל את הסמרטפון שלה ולהיות פעילה ברשתות החברתיות, לצייר ואף להזיז את משטח הציור בעזרת כן הציור החשמלי המיוחד, לדפדף בספר ועוד ועוד.

התאמת עגלת קניות לאישה עיוורת

אפשרנו לאישה כבדת ראיה שנעזרת במקל נחייה ועם מחלה שגורמת לה לכאבים עזים בכפות ידיה – לשאת חפצים וקניות כאשר היא נמצאת מחוץ לבית. היא אינה יכולה לדחוף עגלת קניות עם ידיה הן בגלל הכאבים בכפות הידיים והן בשל הצורך להחזיק את מקל הנחייה.
מתנדב מילבת הכין עבורה עגלת קניות עם ידית מיוחדת כך שהאישה יכולה להסיע את העגלה רק באמצעות הגוף, ולהשאיר את הידיים חופשיות. האישה משתמשת בעגלה מדי יום ומספרת שכעת היא חופשיה ללכת לכל מקום!

ניגון בגיטרה ביד אחת

אורי, מעצב תעשייתי מהתעשייה האווירית המתנדב בעמותת מילבת, בנה מתקן מיוחד שאיפשר לצעיר שנפצע ויד ימין שלו נקטעה בתאונת דרכים לחזור ולנגן בגיטרה. הפריטה במיתרים נעשית באמצעות מתקן המופעל על ידי הרגליים.

מתן אפשרות לנכה צה"ל לחזור לצייר

אפשרנו לנכה צה"ל שנפצע בידו האחת, ובעקבות אירוע מוחי נותר משותק בידו השניה לחזור לצייר. מתנדב מילבת הכין עבורו כפפה מיוחדת שמאפשרת לאחוז במכחול ללא שימוש באצבעות. על מנת לאפשר את החלפת המכחולים לפי הצורך, פותח מעמד מיוחד שהודפס במדפסת תלת מימד. החלפת המכחולים נעשית אף היא ללא שימוש באצבעות, אלא על ידי מגנטים.

הדלקת נרות שבת לאישה עם לקות ראיה

"עכשיו אני יכולה להדליק לבד נרות שבת! בעזרת האביזר המיוחד שהכינו עבורי מתנדבי מילבת כבר אין לי צורך שמישהו יחזיק עבורי את היד וידליק במקומי את הנרות. כעת רק נמצא לידי מישהו כדי לוודא שהכל בסדר, ואני מצליחה לעשות הכל לבדי בבטחה רבה".

צעירה עם לקות ראיה

הנחת תפילין לאנשים עם מגבלות בתפקוד הידיים

אפשרנו לקבוצת ילדים עם מוגבלות להניח תפילין בטקס בר המצווה שלהם. האביזר שהוכן על ידי מתנדבי מילבת, עוזר לייצב את קופסת התפילין, ומאפשר לבצע את פעולת ליפוף הרצועות סביב הזרוע ולהדק אותן באופן פשוט וללא הפעלת כוח רב.

מתנדבי מילבת מכינים כל העת דגמים שונים של אביזרים להנחת תפילין, המותאמים לאנשים עם קשיים בתפקוד הידיים  כדוגמת רעד, שיתוק, חולשה, סירבול עקב מחלות (כדוגמת שיתוק מוחין CP, פרקינסון, אירוע מוחי CVA, דלקות פרקים, טרשת נפוצה, ניוון שרירים), פציעות, קטיעות ועוד.

מיטות תינוק נגישות להורים בכסא גלגלים

אנו מסייעים באופן קבוע להורים עם מוגבלות לטפל בטיחותי ועצמאי בילדיהם. כך לדוגמא, אנחנו מכינים מיטות תינוק נגישות להורים בכסא גלגלים, אמבט רחצה לתינוק עם בסיס נגיש לכסא גלגלים, שידות החתלה מיוחדות ועוד.

מגוון מתקנים שמאפשרים לאנשים בכסא גלגלים לקחת באופן בטיחותי כוס שתיה חמה, טלפון, אייפד ועוד

אנו מכינים מגוון של מעמדים מיוחדים שניתן לחבר לכסאות גלגלים, על מנת לשאת באופן בטיחותי כוס עם שתיה חמה, סמרטפון, מחשבים ומכישרי תקשורת חלופית. המעמדים מיוצרים באמצעות שימוש במדפסות תלת מימד על מנת להתאימם באופן אישי לצורך של כל אדם.

מגוון אמצעים המסייעים בכתיבה ובציור

לצפייה באביזרי עזר נוספים  שפותחו ע"י מתנדבי מילבת