מוביליטי

לכל כיסא גלגלים מחוברות רגליות שהן הכרחיות לצורך הגנה על כפות הרגליים מפני חבלות, שמירה על מנח גוף יציב ומניעת עיוותים בגפיים התחתונות.
לרגליות הללו חסרונות עיקריים: מקשות על יכולת התמרון והתנועה עם כיסא הגלגלים במקומות קטנים, לא מאפשרות להתקרב לארונות שסגורים בחלקם התחתון, ומשפיעות על המצב הפיזיולוגי הכללי של הגפיים התחתונות כתוצאה מחוסר תנועתיות.
כמענה לכך פיתחנו את המוביליטי!
המוביליטי הוא מנגנון מדרך רגליים נייד, אותו ניתן לחבר באופן זמני לכפות הרגליים כתחליף לרגליות של כיסא הגלגלים.
פירוק זמני של הרגליות של כסא הגלגלים והשימוש במוביליטי מקצר את האורך של כיסא הגלגלים ובכך מקטין את קוטר ציר הסיבוב. בנוסף, המוביליטי מאפשר הפעלה של הגפיים התחתונות, תוך שמירה על מנח ישיבה יציב ותקין.
כפי שקרה עם כמה מההמצאות הגדולות, הסתבר, שמוביליטי, שמטרתו המקורית הייתה בעיקר שיפור הנגישות, הביא להטבה משמעותית באיכות החיים של אנשים עם מוגבלויות וקשישים על ידי כתוצאה מהתנועה הרציפה בגפיים התחתונות. משתמשים רבים דיווחו על שיפור רב בתחושה " אני מרגישה ממש כמו אחרי פיזיותרפיה" וזאת כבר לאחר התנסות קצרה עם אחד מדגמי המוביליטי שיוצרו לצורך ניסויים.
אבי הרעיון הוא אדם עם מוגבלות קשה, המאובחן בטרשת נפוצה שהיה שותף מלא עם צוות פטל בכל תהליך הפיתוח, וכיום הוא שותף עסקי ובעל מניות במיזם.
המוביליטי נוסה על ידי מספר רב של אנשים עם מוגבלויות מוטוריות שונות וזוכה לשבחים רבים. בימים אלו המוביליטי נבחן במחלקה הנוירולוגית של בית החולים הדסה.
פיתוח המוביליטי נעשה בסיוע הרשות לחדשנות, ואנו נמצאים כעת בעיצומו של סבב גיוס נוסף למימון מעבר לייצור סדרתי ומכירות של המוצר בארץ ובעולם.

ליצירת קשר

אבי רבינוביץ, מנכ"ל פטל 052-7224242, 07-222-30007, avir@milbat.org.il