הסבר על מילבת 

 

 

שלום רב,

מילבת היא עמותה ציבורית ללא כוונת רווח (ע.ר.) המסייעת לשיפור איכות החיים ושילובם בחברה של ילדים, מבוגרים וקשישים עם מגבלה ברמת תפקודם באמצעות סביבה טכנולוגית מותאמת.

מילבת, זוכת "אות הנשיא למתנדב", פועלת בישראל משנת 1981 ובראשה עומד מר איתן רף לשעבר יו"ר בנק לאומי.

במילבת צוות שיקומי רב-מקצועי (הכולל מרפאים בעיסוק, קלינאית תקשורת ופיזיותרפיה) מומחה בתחום טכנולוגיה מסייעת. הצוות  מעניק ייעוץ להתאמת אבזרי עזר ומידע היכן ניתן להשיגם.

במקרים שבהם לא קיים כל פתרון מסחרי המתאים לצורכי הפונה, מצטרפים לתהליך צוות 600 מתנדבי מילבת – מומחים בתחום טכנולוגיה ועיצוב אשר מפתחים בהתנדבות את אביזר העזר הנדרש המותאם באופן אישי לצרכי האדם.

בנוסף לכך, הוקם במילבת "פטל"- מיזם עסקי חברתי העוסק בפיתוח של אביזרי עזר, משחקים ואמצעי נגינה וטיפול מיוחדים המותאמים לקהל משתמשים גדול של אנשים בעלי מוגבלויות ושל קשישים.

על מנת לשתף בידע הרב המצוי במילבת מילבת נבחרה להקים ולנהל את מאגר המידע האינטרנטי הלאומי "עזרים" המספק מידע בשפות עברית, רוסית וערבית על 18,000 אבזרי עזר. בנוסף, מילבת מפעילה מרכז הדרכה נייד המקיים בכל רחבי הארץ מפגשי הדרכה בנושא אבזרי עזר לקבוצות של אנשי מקצוע, מתנדבים, משפחות, אנשים עם נכות ובני נוער בריאים.

שירותי מילבת ניתנים בכל רחבי הארץ בשפות עברית, ערבית ורוסית.

מדי שנה מסתייעים בשירותי מילבת למעלה מ-330,000 איש מכל קשת החברה הישראלית באמצעות מפגש אישי, טלפון ומייל:
•  ילדים, בני נוער ומבוגרים בעלי מוגבלויות;
•  קשישים המתמודדים עם ירידה תפקודית בשל הגיל או עקב מחלה זמנית או קבועה;
•  בני משפחות ומטפלים;
•  אנשי מקצוע וסטודנטים מתחום הבריאות, הרווחה, החינוך והעיצוב;
•  בני נוער בריאים (במסגרת תוכנית חינוכית לעידוד חשיבה יצירתית לשיפור החיים של אנשי עם נכות)
 
מתנדבי מילבת:
פעילותה היצירתית והנרחבת של מילבת מתאפשרת הודות למעורבותם הרבה של כ-600 מתנדבים מתחומי הנדסה ואלקטרוניקה, בריאות, מחשבים, מנהלה, עיצוב, משפט, שיווק ועוד, בכללם אנשים פרטיים וקבוצות עובדים וגמלאים מארגונים מובילים בארץ כדוגמת הטכניון, HP, מלמ התעשייה האוירית ועוד.

 

 

 

לכבוד יהיה לנו לארח אתכם במילבת ולהציג את פעילותינו הייחודית ורבת הערך.
התרומה למילבת מוכרת לצורכי מס בישראל, בארצות הברית ובאנגליה.